Pojďte s námi na výlet do historie za křišťály

Date:

Historie používání křišťálu je už skutečně velmi dlouhá. Důkazy o používání tohoto kamene sahají až do pravěku, kdy se používal k výrobě různých nástrojů. Časté jsou i nálezy v hrobkách na území Evropy. Tyto objevy můžeme datovat do období středověku.

V Evropě je historie křišťálu svázána především se starověkými Řeky a Římany. V této etapě byl dokonce byl křišťál systematicky vyhledáván v Alpách a do Říma dovážen. Římané jej využívali pro výrobu ozdobných předmětů.

Kromě dekorativního významu se křišťál vyznačoval i silným symbolickým významem, byl tak používán i na talismany. Křišťálové koule byly dokonce v různých zemích nezbytnou součástí říšských insignií.

Ve sféře šperkařství jsou tyto zajímavé kameny oblíbené dodnes. Za nejžádanější a nejkvalitnější krystaly jsou považovány ty, u nichž nejsou patrny žádné inkluze a vykazují jasný lesk.

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavostech, módě či špercích nebo drahých kamenech? Mrkněte na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti o nejkrásnějších krystalech na světě nebo jaké informace nám odhalí znamení zvěrokruhu.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Co ocení nejen senioři v ložnici? Zjistěte, díky čemu se snadněji vstává z lůžka

Máte už teď kolem třicítky nebo čtyřicítky pocit, že...

Trávníkové hnojivo se zeolitem

Forestina, výrobce známých Hoštických hnojiv a substrátů, představuje jednu...

Různé povrchy dlažby pro každý styl

Dlažba dotváří celkový dojem prostředí, a proto její výběr...

Bílá v zahradě: 5 tavolníků, které kvetou na jaře

Typické pro tyto opadavé keře je bohaté kvetení, u...