Jak si zpříjemnit práci z domova? Nezapomínejte na stínění oken

Date:

Prostředí, ve kterém celé dny pracujete, zásadně ovlivňuje vaše nasazení, pracovní výsledky i zdraví. Většina lidí je dnes odkázána na práci z domova, ale také tam si můžete vytvořit podobné místo jako v kanceláři. Jak si tedy jednoduše zařídit nerušený home office? Zaměřte se nejen na správné sezení a umístění počítače, ale také na hluk v místnosti nebo intenzitu světla, kterou můžete regulovat pomocí stínění do oken.

Nehrbte se a větrejte

V první řadě je zásadní dodržovat správné sezení. Vaše židle by měla umožňovat vzpřímené držení zad a výška stolu zase odpovídat výšce vašich loktů. Pokud celý den zaměstnáváte oči díváním do monitoru počítače, mějte jej ideálně v úrovni očí.

Někdo potřebuje mít při práci naprosté ticho, jiný si rád pouští hudbu. Vždy se ale vyhněte rušivému hluku. Příčinou nadbytečného hluku může být špatná akustika místnosti, kterou lze zlepšit například látkovými roletami. Velký vliv na produktivitu a pocit pohody při práci mají také teplota a vlhkost vzduchu. Optimální teplota pracovního místa by měla být kolem 22 °C. Místnost také nezapomínejte pravidelně větrat! Doporučuje se intenzivní větrání alespoň 3krát denně na několik minut tak, že uděláte lehký průvan.

Světlo pod kontrolou s látkovou roletou

Také výběr vhodného osvětlení napomáhá koncentraci. Během krátkých dnů se neobejdete bez kvalitní stolní lampy. K práci se hodí denní bílá barva světla (označená hodnotou 4000 K nebo vyšší). S opačným problémem se budete setkávat v nadcházejících jarních a letních měsících. Sluneční paprsky sice zlepšují náladu, neměly by vám ale při práci svítit přímo do očí nebo počítače.


Intenzitu světla můžete doma snadno regulovat pomocí látkového stínění. Moderní látkové rolety lze pořídit jak pro vnější, tak i vnitřní stínění oken. V nabídce jsou rolety nejen z látek v mnoha barvách, ale také s různou propustností světla. Při práci jistě oceníte speciální provedení vnitřních rolet den a noc, při kterých se střídají pruhy z průsvitné a plné látky. Dosáhnete tak příjemného částečného zastínění během dne i úplného zatemnění v noci během spánku.

Vnější stínění nahradí klimatizaci

Ještě lépe vám pomůže zkrotit sluneční světlo vnější stínění, které účinně stíní a tím také snižuje teplotu v místnosti. Vnější obdobou vnitřních rolet jsou screenové rolety. Někteří výrobci je také označují jako svislé fasádní clony. Nebudete pak potřebovat ani klimatizaci, která činí zbytečný hluk a pro dlouhodobé používání je nezdravá.

Confident businessman team leader lead group videoconference meeting. Business, people, home office concept


Screenové rolety české výroby vám zajistí dokonalou ochranu nejen před sluncem, ale také před větrem. Například svislá fasádní clona Unirol 100 Z má díky zipu, který drží roletu pevně v liště, zvýšenou odolnost proti větru. Látky na screenové rolety se vyrábějí z odolných a stálobarevných materiálů od evropských výrobců. Můžete si vybrat rolety z nepropustné nebo perforované látky. Perforace jsou malé otvory, díky kterým vidíte pořád ven, ale nepustí slunce dovnitř.

Stíníte a větráte zároveň

Oblíbeným stínícím prvkem jsou předokenní žaluzie. Na výběr máte až ze 24 barev i několika tvarů hliníkových lamel. Např. lamely ve tvaru písmene Z do sebe při zatížení dokonale zaklapnou a po vytažení neubírají příliš na světlosti okna. Lamely typu C se naopak při stažení nedotýkají, ale nechají se naklápět na obě strany. Díky tomu vám žaluzie nebudou bránit v žádoucím větrání.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Co ocení nejen senioři v ložnici? Zjistěte, díky čemu se snadněji vstává z lůžka

Máte už teď kolem třicítky nebo čtyřicítky pocit, že...

Pojďte s námi na výlet do historie za křišťály

Historie používání křišťálu je už skutečně velmi dlouhá. Důkazy...

Trávníkové hnojivo se zeolitem

Forestina, výrobce známých Hoštických hnojiv a substrátů, představuje jednu...