Martin si žije svůj sen o podkrovním bytě. Přesto ho pár věcí (nemile) překvapilo

Date:

Říká se, že není větší motivace než vlastní chtění. Pravda! Majitel toho bytu je toho svědectvím. Za vysněným podkrovním bytem se neváhal přestěhovat do jiného města.

Rozloha: 118 m2

Bydlení pod střechou je specifické a uvědomuji si, že není pro každého. I mě v mnohém překvapilo, přesto je kouzlo tohoto bytu a života v něm pro mě nezaměnitelné. – Martin, majitel

Podkrovní byt v Detvě

O bydlení pod cípem střechy snil Martin téměř celý život. Poté, co se jeho mladá rodina rozrostla io nejmladšího čtvrtého člena, nutnost většího prostoru k bydlení nabrala reálné kontury. Stále častěji tedy přicházela doma na přetřes otázka: Proč si nezbytnou změnou rovnou nesplnit i svůj sen o bydlení? „Byt mě zaujal už z fotek, které jsem viděl v inzerátu na internetu. Bylo to něco docela jiného oproti klasickým již okoukaným panelovým či cihlovým bytům. Nejen tím, že šlo o nástavbu pod střechou, ale také obytná plocha o rozloze 110 m² mě mimořádně zaujala. Samotný poměrně atypický prostor, otevřená koncepce denního prostoru, přirozená vzdušnost a samozřejmě i představa relaxu na střešní terase mě okamžitě nadchly,“ vzpomíná na události před pěti lety investor Martin.

obývací pokoj v podkrovním bytě s východem na terasu, bílou sedačkou, černou obývací stěnou a barevnými textiliemi
Sešikmené stropy a střešní okna jsou součástí každé místnosti v bytě. Jedině obývací pokoj, který je součástí otevřené koncepce denního prostoru, má jednu stěnu rovnou, s klasickým oknem a dveřmi, které ústí na útulnou terasu.
Čtyřpokojový byt byl přesně tím, co jeho rodina v té době potřebovala. Možnou komplikací byl jedině fakt, že byt byl v jiném městě, vzdáleném desítky kilometrů od místa, kde právě žili. „Jelikož moje profese je úzce spjata s dennodenním cestováním a manželka byla v té době na mateřské dovolené s našimi dětmi, po obhlídce bytu nám stačil jediný pohled do očí a bylo rozhodnuto,“ říká Martin, kterého si získal pohled na prázdný, nezařízený prostor z místa, kde dnes stojí jeho domácí knihovna.

Creative composition of elegant dining room interior design with wooden family table, armchair and minimalistic home decorations. Modern home concept. Retro inspiration. Structure wallpaper. Template.“n

„Říká se, že domov není místo, ale pocit… Už při první obhlídce tohoto bytu jsem ten pocit skutečně i měl a mám ho tady dodnes. Jistě, prosadit se s celou rodinou na místo, kde jsme nikoho neměli (poměrně daleko od rodičů a přátel), cestovat a rekonstruovat byt, zároveň druhý prodávat, pracovat, no a kromě toho pečovat o dvě malé děti nebylo zrovna jednoduché, ale navzdory tomu jsme si vytváření nového domova pro naši rodinu dokonale užívali,“ popisuje majitel, který dodává, že kromě absence vlastní zahrady splňuje současné bydlení jeho představy a požadavky na ideální bydlení.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Co ocení nejen senioři v ložnici? Zjistěte, díky čemu se snadněji vstává z lůžka

Máte už teď kolem třicítky nebo čtyřicítky pocit, že...

Pojďte s námi na výlet do historie za křišťály

Historie používání křišťálu je už skutečně velmi dlouhá. Důkazy...

Trávníkové hnojivo se zeolitem

Forestina, výrobce známých Hoštických hnojiv a substrátů, představuje jednu...

Různé povrchy dlažby pro každý styl

Dlažba dotváří celkový dojem prostředí, a proto její výběr...