Byt s přívlastkem sexy. Zde hrají první housle zlato a černá

Date:

Rafinované, a nalijme si čistého vína, i stylové a mimořádné sexy spojení černé se zlatou v interiérovém designu často nehraje prim. Tento dvoupokojový byt je však výjimkou. Tady si totiž zahráli první housle!

Rozloha: 45 m2

„Původně jsem si myslel, že to bude standardní nenápadný byt, kde prospím během služebních cest. Pak ho chytla do rukou sestra.“ – Jaroslav, majitel

Jaroslav sice žije na východním Slovensku, ale do hlavního města poměrně často cestuje služebně. Jelikož čas od času se k němu přidá i jeho manželka, rozhodli se v krasavici na Dunaji koupit byt, který by jim během pobytu poskytl potřebné zázemí. „Jsem muž, takže co se zařízení týče, potřebuji to základní, pohodlnou postel, gauč a mít se kde osprchovat,“ uvolněně říká mladý manažer, který se netají tím, že konkrétní představy o vzhledu interiéru neměl. „Brál jsem tuto investici čistě racionálně a funkčně, zkrátka jsem potřeboval služební byt,“ vysvětluje. Jak se však říká: Za vším hledej ženu, a ani v tomto případě tomu nebylo jinak.

Jelikož Jaroslavova sestra se realitám a homestagingu věnuje profesionálně, bylo rozhodnuto. „I když tato spolupráce byla jiná než ostatní, šlo přece o specifického klienta – muže, se kterým jsem vyrůstala, cíl byl stejný – zařídit mu útulný přechodný domov, ve kterém se on i jeho manželka budou cítit příjemně a ze kterého se mi nebude chtít odejít . Naopak, budou si vychutnávat svařené víno u plápolajícího ohně, sedíc na širokých parapetech, hledíce vysokými okny ven na přirozený ruch města,“ říká designérka a dekoratérka Erika Mikulec Sivá.

Black kitchen interior with sink, furniture, dishes and decor. 3d render illustration mock up.

Odvaha přebila obavy

Sexy – přesně takový přívlastek dostal tento byt od lidí, kteří ho navštívili. Jeho hřejivá a smyslná atmosféra, přítomnost černé, zlatých akcentů, kožešin a kůží, teplého světla, vysokých stropů, oken a samozřejmě nástěnného krbu na biopalivo jsou tím, co ve společné fúzi vytvořilo dojem luxusní až hollywoodské stylovosti. „Jistě, chtělo to odvahu, ale bratra jsem dlouho na tento design přemlouvat nemusela. Zkrátka to celé nechal na mě. Popravdě jsem ráda, protože pokud bych to s ním konzultovala dopředu, nevím, jestli by mi to u něj prošlo. Dnes jsou on i jeho manželka nadšeni a to je pro mě klíčové,“ říká Erika, která je hrdá na to, že se jí podařilo ukázat, že i obávaná černá barva v rámci použití na velkých plochách v interiéru může být teplá a útulná.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Co ocení nejen senioři v ložnici? Zjistěte, díky čemu se snadněji vstává z lůžka

Máte už teď kolem třicítky nebo čtyřicítky pocit, že...

Pojďte s námi na výlet do historie za křišťály

Historie používání křišťálu je už skutečně velmi dlouhá. Důkazy...

Trávníkové hnojivo se zeolitem

Forestina, výrobce známých Hoštických hnojiv a substrátů, představuje jednu...

Různé povrchy dlažby pro každý styl

Dlažba dotváří celkový dojem prostředí, a proto její výběr...