3 interiéry, ve kterých váš obývací pokoj nebude mít konkurenci

Date:

Šest stylů, šest různých designů, šest pohledů na interiér. Inspirujete se pro ten svůj?

1 V linii severu

Skandinávský obývací pokoj je jednoduchý a nadčasový, ale zároveň přívětivý a útulný. To se odráží i na jejím vybavení. Heslo zní: méně je víc! Nábytek a dekorace jsou umístěny volně i uprostřed místnosti a spolu vytvářejí minimalistickou atmosféru. Důležitou roli zde hrají materiály a tvary. Světlé dřevo doplňují přírodní materiály, jako jsou len a bavlna, v podobě povlečení na polštáře nebo přikrývky. Typické jsou vzory – pásky, kosočtverce nebo tečky. Také motivy z přírody, například listy, větvičky nebo zvířata, která prostor oživí a dodají mu hravost.

Proč si vybrat tento styl? Modernost a flexibilita stylu „scandi“ vyhovují městskému bydlení. Nábytek i doplňky jsou cenově velmi přijatelné a na trhu snadno dostupné. Velkým plusem je, že na přeměnu obývacího pokoje v tomto stylu nepotřebujete toho mnoho a zvládnete ho i za víkend.

Prvky severu si rozumějí například s pestrým „boho“ stylem nebo romantičtějším „chabby chic“. Oba styly totiž používají podobné materiály a tvary, proto jsou ideálními partnery.
Tip na barevnou kombinaci

Bílá s černou tvoří největší kontrast z celé barevné palety. Takový interiér může působit velmi stroze a přísně. Když k nim však přidáte jakoukoli jinou barvu, celý dojem se změní. Díky pudrové růžové získá prostor hřejivost i špetku ženskosti.

3 triky designérů

1 Zapomeňte na všechna striktní pravidla. Ve skandinávském obývacím pokoji je nepotřebujete. Jediné, na co se musíte zaměřit, je jednoduchost. Může se zdát, že se v ní skrývá jistý chlad nebo odměřenost, ale není tomu tak. Strohý nábytek zkombinovaný s doplňky se zajímavou texturou či vzory dokáže vytvořit útulný a hřejivý prostor.

2 Že skandinávský styl je šedý a bezbarvý? Zapomeňte na to! Barvy sem rozhodně patří. Bílá a béžová tvoří základ. Černé nebo šedé akcenty naopak vnášejí do tohoto moderního stylu jasné linie. A nakonec jsou třešničkou na dortu buď pastelové, nebo zemité barvy, které odrážejí skandinávskou přírodu – lesy, hory, řeky a moře. Ty nemohou rozhodně chybět.

3 Rychle se zorientujte

Klasický styl a jednoduchý design.
Velká paleta přírodních materiálů, světlé dřevo.
Geometrické a grafické vzory na doplňcích.
Světlé a pastelové barvy + tmavé akcenty.
Osvětlení jemným a nepřímým světlem.
2 Vzduch, kov a země

Industriální nebo průmyslový styl doslova srší živly. Vzduch reprezentuje velký otevřený prostor s velkými okny a vysokými stropy. Kov je typický materiál, který vyniká zejména na nábytku a svítidlech. A nakonec zem přestavuje kámen, dřevo, kožené materiály, ale i živé rostliny. Přesně tak jako v tomto loftovém obývacím pokoji. I když na první dojem působí chladně a surově, je moderní, nadčasová a nic zde nepůsobí rušivě. Ba naopak, vše je v dokonalé souhře – od plafonu až po podlahu.

Proč si vybrat tento styl? Kromě toho, že obývací pokoj v tomto stylu je mimořádně originální, jeho velké plus spočívá v úsporném způsobu bydlení, které je ve finále efektní a nadčasové. Popusťte uzdu své fantazii a inspirujte se designérským industriálním stylem, který má neomezené hranice.

Grey room with pattern carpet and wooden furniture

šest trendů pro obývací pokoje: v industriálním stylu
Tip: Industriální styl nejde příliš dohromady s bytovým textilem. No v neutrálních barvách mu neuškodí, právě naopak. Foto: House Doctor
Pokud vám chybí v tomto stylu svěžest, pořiďte si hrnkové rostliny.
Tip na barevnou kominaci

Zelená s hnědou jsou studené barvy, které mají jedno společné – zemitost. Proto jsou dobrou dvojicí, která nekřičí, jedna druhé dá prostor, aby vynikla. Jsou si rovnocennými partnery. Hezky je doplní šedá barva, která podobně jako bílá nebo černá stmeluje.

3 triky designérů

1 Odhalte stěny! Tak přiznáte svoji tvář a všem bude jasné, jakým směrem jste se vydali. Průmyslový styl miluje beton, odhalenou cihlu i kámen. Žádné omítky, žádné obrazy, pouze holé syrové stěny. Pokud nemáte takovou možnost, beton nahraďte stěrkou.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Co ocení nejen senioři v ložnici? Zjistěte, díky čemu se snadněji vstává z lůžka

Máte už teď kolem třicítky nebo čtyřicítky pocit, že...

Pojďte s námi na výlet do historie za křišťály

Historie používání křišťálu je už skutečně velmi dlouhá. Důkazy...

Trávníkové hnojivo se zeolitem

Forestina, výrobce známých Hoštických hnojiv a substrátů, představuje jednu...

Různé povrchy dlažby pro každý styl

Dlažba dotváří celkový dojem prostředí, a proto její výběr...