Minimalista tělem i duší. Komfortní bydlení s filozofií nezbytnosti

Date:

Ke změně na minimalistu nedojde zodně na den. Člověk na to musí dozrát. Zkrátka musíte ho mít v sobě. Tak jako majitelka tohoto bytu, která se rozhodla zařídit jej v minimalistickém stylu s pomocí týmu profesionálů.

Rozloha: 87 m2, dvoupokojový byt

Design bez zbytečností

Styl, v jakém se bude byt zařizovat, byl jasný od začátku. Majitelka nechtěla nic přečkávané, žádné zbytečnosti, aby se nestala otrokem věcí a nadbytečného úklidu. Pouze nezbytné vybavení zajišťující požadovaný komfort moderního městského bydlení. Její vize potřebovaly trochu odborně „uklidit“. Výsledkem několika setkání s architektkou Timeou Gajdšovou z firmy Nesia, na kterých si ujasnily základní požadavky investorky, bylo vypracování vizualizací.

V návrhu se pracovalo s aktuální dispozicí holobytu. Žádné stavební zásahy nebyly nutné. A výsledek? Ten je téměř navlas podobný předloze. Kromě vizualizací firma zastřešila veškeré práce od designového návrhu interiéru až po realizaci a finální montáž. Ze širokého firemního portfolia si majitelka vybrala do svého nového bytu postel, vestavěnou skříň i toaletní koutek v ložnici, kuchyni, sedačku, křeslo, židle i jídelní stůl. Všechno na míru.

světlý prostor minimalistického obývacího pokoje v neutrálních šedo-hnědých barvách s akcentem na žlutém křesle a skleněnou stěnou, která odděluje chodbu od zbývajícího prostoru
Obývací pokoj je orientován na jihozápad ai díky obrovskému zasklení podél velkorysé lodžie zde tedy není nouze o světlo. I proto se sem volila umírněná barevnost v podobě bílých stěn a šedohnědé dekorativní omítky na pohledové stěně s televizí. Zádveří od obývací části nenásilným způsobem odděluje skleněná zástěna.
Materiály jsou v celém bytě zharmonizovány. Sjednocujícím prvkem je vinylová podlaha s dekorem šedého dubu, která se táhne celým bytem, ​​té sekunduje dekorativní šedohnědá omítka na stěně v obývacím pokoji, chodbě a ložnici. Neutrální bílý základ v podobě bílých stěn i kuchyňské linky doplňuje zařízení v béžové a akcentující hořčičné a černé barvě. Dispozice bytu je rozdělena na denní a noční část, která je orientována na severovýchod. Dostatek soukromí zajišťuje v tomto případě dlouhá chodba, která odděluje společenský prostor od odpočinkového.

Hands of interior designer and client discussing 3D renderings of rooms design

Jelikož majitelka vaří ráda a často, v návrhu se počítalo s využitím každého centimetru kuchyňské části – doslova od podlahy téměř až po strop. Dominantou kuchyňského koutu je černá lesklá pracovní deska z kamene. Ta je v příjemně oživujícím kontrastu s matnými korpusy bílých skříněk. Vestavné spotřebiče (trouba, varná deska, myčka nádobí, digestoř), jakož i bezpříchytkové provedení skříněk podporují čisté a jasné linie a tak respektují minimalistický charakter celého bytu.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Co ocení nejen senioři v ložnici? Zjistěte, díky čemu se snadněji vstává z lůžka

Máte už teď kolem třicítky nebo čtyřicítky pocit, že...

Pojďte s námi na výlet do historie za křišťály

Historie používání křišťálu je už skutečně velmi dlouhá. Důkazy...

Trávníkové hnojivo se zeolitem

Forestina, výrobce známých Hoštických hnojiv a substrátů, představuje jednu...

Různé povrchy dlažby pro každý styl

Dlažba dotváří celkový dojem prostředí, a proto její výběr...