Bydlení po minimalisticku aneb Jak na jednodušší život bez chaosu

Date:

Minimalistický styl bydlení je uspořádaný a přehledný, zároveň však umí být velmi příjemný i útulný. Nepořádek a chaos v něm nemají místo, možná i právě proto nabírá na popularitě.

Kvalita nad kvantitou

Minimalismus miluje otevřený a vzdušný prostor, ve kterém může zaměřit pozornost na jeden výrazný solitér, případně materiál na stěně či podlaze. Ať už to budou designové noční stolky v jednoduše zařízené ložnici, nebo velkorozměrný obraz na stěně ve střídmém obývacím pokoji, měly by to být nadčasové a kvalitní kusy, které budou udávat tón celé místnosti a tak brzy se vám nezunují. Pokud se jedná o materiály, volte dřevo, kámen, kov a sklo. Lesklé podlahy a betonové či cihlové zdi. A pozor, žádné levné napodobeniny.

S barvami šetrně

Minimalistický styl se zaměřuje na světlé neutrální barvy, zejména bílou, smetanovou, béžovou a světle šedou. Ale nic nezkazí ani tmavší šedá, hnědá, slonovinová a černá. Všechno jsou to barvy, které nenarušují prostor, vytvářejí neutrální atmosféru a nechají vyniknout nábytek a doplňky. Aby interiér zařízený bílou nepůsobil sterilně, doplňte jej přírodním dřevem. Stačí jeden, dva doplňky a atmosféra se ihned naoko ohřeje.

Jednoduché dekorace

Nezahlcujte interiér ani množstvím doplňků. Vyberte si je jen pár a ideálně ve světlých barvách, případně ze světlého dřeva.

jak na minimalismus v interiéru: jednoduchý obraz ptáka na větve
Obraz Birdy, Tabulka Center, 24 × 29 cm, 300 Kč, pohodo.sk
Čisté linie

Nezahlcujte interiér nábytkem. Vybírejte objekty a zařízení v jednoduchých liniích. Čtverec, obdélník, kruh, trojúhelník… Zapomeňte na zaoblené tvary a nasbírané textilie. Rovné ostré hrany budou vždy nadčasové.

Stylish and elegant living room of apartment interior with furnitures. Mock up paintings frame on the gray wall. Luxury home decor.

Charakteristická je praktičnost a funkčnost, minimum dekorací a doplňků, inspirace japonskou architekturou.
Promyšlený design od podlahy

Vzhledem k minimu nábytku a doplňků v prostoru jsou výraznou součástí minimalistického interiéru právě stěny a podlaha. Ta by měla být v různých místnostech stejná, co se týče barvy i materiálu. Například hladká litá nebo podlaha z velkoformátových dlaždic. Zabudované skříně a skříňky, které jako by byly součástí stěny, jsou rovněž vhodné do minimalisticky zařízeného interiéru. Nadčasovost a zároveň nenápadný, ale zajímavý a do detailů promyšlený design a technická stránka zařízení jsou samozřejmostí.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Co ocení nejen senioři v ložnici? Zjistěte, díky čemu se snadněji vstává z lůžka

Máte už teď kolem třicítky nebo čtyřicítky pocit, že...

Pojďte s námi na výlet do historie za křišťály

Historie používání křišťálu je už skutečně velmi dlouhá. Důkazy...

Trávníkové hnojivo se zeolitem

Forestina, výrobce známých Hoštických hnojiv a substrátů, představuje jednu...

Různé povrchy dlažby pro každý styl

Dlažba dotváří celkový dojem prostředí, a proto její výběr...