Útulný 4-pokojový vzorový byt s decentním a nadčasovým designem

Date:

Kvalita, funkčnost a decentní design s prvky, na kterých lze popásat oči, jsou základní pilíře, na kterých je postaven vzhled tohoto čtyřpokojového vzorového bytu v komplexu Kolísky.

Rozloha: 95 m2, byt v novostavbě

Pokud bylo záměrem vytvořit jednoduchý, nadčasový interiér, ale tak, aby byl pocitově příjemný, útulný a samozřejmě praktický, můžeme konstatovat, že úkol byl splněn. Faktem totiž je, že dojem, který tento interiér v člověku zanechá, je natolik uvolněný a hřejivý, že se tam okamžitě cítíte jako doma. „V době našeho prvního kontaktu byla tato nemovitost dostavěna a zařízena ve standardu, což znamená, že byly hotové koupelny, v celém bytě byly položeny podlahy a osazeny také byly interiérové ​​dveře. Pár změn jsme však přece jen udělali,“ říká designérka Jana Cymorková, která design vzorového bytu navrhla a také měla pod palcem jeho realizaci.

„V bytě jsme začali tím, že jsme vyměnili původní podlahu, kterou jsme nahradili inovativní kompozitní podlahou Coretec, která má výborné vlastnosti – je odolná proti mechanickému poškození i vodě. Výhodou je její jednoduché kladení bez dilatací, nenáročná údržba a zároveň má nádherný autentický design,“ prozrazuje designérka, která předpokládala, že vzhledem k rozloze a počtu pokojů bude byt jednoho dne domovem pro mladou rodinu. Snažila se ho tedy navrhnout opravdu tak, aby vyhovoval každodennímu životu.

Rohová kuchyně je součástí otevřené koncepce denní zóny, elegantní bílá barva, jakož i nejmodernější HighTech povrchy a špičkové spotřebiče jsou tedy na místě.
Pracovní deska je z umělého španělského kamene Silestone s nádhernou

„Další poměrně zásadní změnou bylo odstranění dveří is zárubní, které vedly do toalety s koupelnou. Mým záměrem bylo opticky je skrýt. Jednoduše jsem nechtěla, aby pohled z obývacího pokoje směřoval rovnou na ně,“ pokračuje designérka, která je opticky potlačila použitím přírodního dubového obkladu, který prochází podél celé stěny včetně dvou dveří a zároveň vnáší do interiéru velmi příjemnou atmosféru.

Jednoduchý, nadčasový a trvanlivý… Takový je nejen design, ale také vybavení bytu. „Dali jsme si záležet na kvalitě použitých materiálů. Zvolili jsme kombinaci high-tech povrchů s přírodními materiály. Například na kuchyňská dvířka jsme použili umělé sklo SmartGlass s matným povrchem v bílé a světle šedé barvě. Jedná se o povrch extrémně odolný proti poškrábání, navíc se snadno udržuje,“ pokračuje návrhářka interiérů.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Co ocení nejen senioři v ložnici? Zjistěte, díky čemu se snadněji vstává z lůžka

Máte už teď kolem třicítky nebo čtyřicítky pocit, že...

Pojďte s námi na výlet do historie za křišťály

Historie používání křišťálu je už skutečně velmi dlouhá. Důkazy...

Trávníkové hnojivo se zeolitem

Forestina, výrobce známých Hoštických hnojiv a substrátů, představuje jednu...

Různé povrchy dlažby pro každý styl

Dlažba dotváří celkový dojem prostředí, a proto její výběr...